Çorlu Belediyesi, Kadın Sosyal Hayatını ve İnceleme Derneği Çorlu Şubesi (KASAİD) ve Çorlu Kent Konseyi Toplum ve Sosyal Dayanışma Gurubu’nun işbirliğiyle gerçekleştirilen “Gizli Kalemler – Kadınlar Ne İster?” Kompozisyon Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi.

Türkiye’nin çeşitli illerinden 79 yarışmacının kompozisyonlarıyla katıldığı yarışmanın sonunda dereceye giren gizli kalemlerin ödüllerini Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve eşi Sevinç Baysan, Belediye Başkan Yardımcıları Serhad Çatalkaya, Erdoğan Demirci, Kemaleddin Avcı, Belediye Meclis Üyeleri; Fatma Gürel, Ayşe Eroğlu, Semanur Özay ve Handan Var, KASAİD Çorlu Şubesi Başkanı Feray Karagöz takdim etti.

Başkan Feray Karagöz şu konuşmayı yaptı.
“ KASAİD ve Çorlu belediyesi, Belediye başkanımız Ünal Baysan’ın desteği ile çok önemli bir projeye imza attı.” KADINLAR NE İSTER” dedik. Her segment’ten kadınlarımızın ailesinden, eşinden, sosyal çevreden, beklentilerini yaşanmışlıkları ile birleştirip bu cümle altında kaleme almalarını istedik. Bu yazıları ile yarışmamıza katılan kadınlarımızdan yüzlerce yazı geldi.
Dernek olarak çok zor bir işi başardığımızı biliyoruz. Çünkü duyguları kaleme almak, bir kişi için çok zor bir çalışmadır. Ama biz bu duygularını söyleyemeyen veya sesini duyuramayan kadınlarımızın sesi olacağımıza emindik ve şimdi buradayız…!
Yarışmamız tamamlandı. Sadece Çorlu’dan değil, Almanya’dan, facebook sayfamızdan bize ulaşan bir çok katılımcımız oldu. İstanbul’ dan, Antalya’dan yazıları ile yarışmamıza katılan kadınlarımız var. Hatta projemize sanatçılarımızdan bile destek geldi. Hepimizin çok sevdiği Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit yazıları ile kitabımıza destek verdiler.
Kitabımızı en kısa zamanda basıp sizlerle paylaşacağız. KASAİD olarak bu projede bize inanan ve desteğini esirgemeyen belediye başkanımız Ünal Baysan’ a, projede birlikte çalıştığımız sonuç odaklı yönetmemize yardımcı olan belediye başkan yardımcısı Kemalettin Avcı’ ya ve tüm KASAİD üyelerimize çok teşekkür ederim. Bundan sonra yine çok değerli projelerde buluşmak dileğiyle”

Gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren yarışmacılarave tüm katılımcılara çeşitli ödül ve hediyeler verildi.

Dereceye Giren İlk ÜçYarışmacı:

1- Beş Dakika -Yağmur Yüce

2- Çınar Tohumu- Zeynep Ateş

3- Kadınlar Ne İster? – Nazlı Bilgiç

Mansiyonlar:

1- Bir Kadın Ne İster? – Yurdagül Kocataş

2- İncitilen Kadınlarımız – Zeki Aydoğan

3- Kadınlar -Gülşen Doğan

4- Kadınlar Neİster? – Esra Saran Özoğuz

5- Sadakat İster, Ya Sonra – Duygu Engin

6- Niye Gitmiştin Ki Sen – Fatma Akın

7- Kadınlar Ne İster – Aygül Eskici

Ödül Töreninden Görüntüler

[nggallery id=1]